1.DAN ( petak ) :
Vožnja uz usputne pauze radi odmora i graničnih formalnosti. Putovanje ka manastiru Studenica. Dolazak u manastir Studenicu i posjeta jedanom od najstarijih i najznačajnih srpskih srednjovjekovnih manastira. Studenica je zadužbina župana Stefana Nemanje i u to vrijeme postaje kulturni, duhovni i medicinski centar srednjovjekovne Srbije. Građen mješovitim romaničkim i vizantijskim stilom čiji je splet proizveo novi arhitektonski izraz poznat pod nazivom raška škola čiji zidovi su oslikavali najpoznatiji vizantijiski slikari tog doba. Manastir je od 1986. godine pod zaštitom UNESKO-a. Nakon obilaska manastira, nastavak puta ka Kraljevu. Po dolasku, smještaj u HTL TURIST ****. Slobodno vrijeme za odmor i individualne aktivnosti. Noćenje.
2.DAN ( subota ) :
Doručak. Nakon doručka obilazak Kraljeva u pratnji vodiča. Kraljevo je grad bogate istorije i kulture, na čijoj teritoriji je prije osam vijekova nastala moderna srpska država. Obilazak grada: trg Svetog Save, crkva Svete Trojice, Gospodar Vasin konak i mnoge druge znamenitosti koje ovaj grad čine turističkom destinacijom. Nakon obilasaka, polazak za Kruševac. Kao grad bogate tradicije i sa viševjekovnom istorijom, nekada srednjevjekovna srpska prestonica, Kruševac danas predstavlja moderan grad, ekonomski, administartivni, kulturni, zdravstveni, obrazovni, informativni i sportski centar. Obilazak grada u pratnji vodiča: crkva Lazarica, spomenik Knezu Lazaru, Donžon kula, ostaci Kneževog dvora, spomenik kneginji Milici, Spomenik kosovskim junacima. Slobodno vrijeme za individualne aktivnosti. Polazak za Kraljevo. Smještaj u hotel. Noćenje.
3.DAN ( nedjelja ) :
Doručak. Napuštanje hotela. Polazak ka manastiru Žiča. Žiča je jedan od najznačajnjih srpskih srednjovjekovnih manastira. Zadužbina je Stefana Prvovjenčanog koji je u njoj i krunisan 1217.godine. Za razliku od većine srpskih manastira koji su građeni u teško pristupačnim predjelima, Žiča se nalazi u plodnoj ravnici, na samo 6 km od Kraljeva. Zato je u svojoj bogatoj istoriji pretrpjela mnoga rušenja. Rušili su je i palili Tatari, Turci i Nijemci u dva navrata ali je svakoga puta obnavljana. Poslednju temeljnu rekonstrukciju doživjela je nakon zemljotresa 1987. godine, kada joj je vraćen autentični izgled iz 13. vijeka. Nastavak putovanja ka Banja Luci i Prijedoru. Dolazak u kasnim ponoćnim satima. KRAJ PROGRAMA.